Rychlá pomoc pro členské středisko Apolenka 

26. 11.  2018 zachvátil požár objekt členského hiporehabilitačního sdružení Apolenka v Pardubickém kraji, viz článek. Shořela střecha stáje a všechno krmení na celou zimu. Škoda je zatím odhadnutá na 2,5 mil Kč. Lidé a zvířata jsou v pořádku, mají náhradní ustájení. Prosím vás o připojení se k rychlé pomoci - Apolenka potřebuje nutně seno a finance.
 
Jak můžete pomoci?
Dodavatele sena jsme již sehnali. Rádi bychom nasbírali částku 250.000,- na úhradu krmení (1 velký balík sena stojí 2000,-Kč plus doprava).
 
Za ČHS jsme založili samostatný transparentní účet pro Apolenku (2101536962 / 2010), kam můžete posílat finanční částky v jakékolic výši. ČHS již převedla na tento účet 50.000,-Kč. Transparentní účet můžete sledovat zde.
 
Kontaktovat můžete přímo mě na tel. 723 698 750.
 
Děkuji za vaši empatii a akci.
 
Věra Lantelme, předsedkyně ČHS

Aby hiporehabilitace byla prováděna bezpečně s co největším efektem pro klienta, je třeba, aby personál měl hluboké znalosti:

  • o koních,
  • indikacích a kontraindikacích pro daný hiporehabilitační obor,
  • bezpečnosti a organizace práce,
  • legislativě,
  • a mnoho dalšího.

Velmi si ceníme, že stále vyšší procento provozovatelů si toto uvědomuje a má velký zájem o vzdělání. A proto ČHS v říjnu 2017 otevírá další ročník vzdělávacích kurzů a to v oborech Hipoterapie, Aktivity s využitím koní a Psychoterapie pomocí koní. 

Požadavky na vzdělání terapeutů a instruktorů.

Naše kurzy jsou otevřené i zahraničním kolegům s odpovídajícím vzděláním, např. ze Slovenska, atd.